Nieuwsoverzicht

Nationaal

EK Landelijke Ruiters Laintal 17-21 juli 2013

27 juni 2013

EKNieuws en achtergronden bij het LRV-team op het EK voor Landelijke Ruiters van 17 tot 21 juli 2013.

Het EK voor Landelijke Ruiters is een tweejaarlijkse afspraak van de Landelijke Ruiters uit Europa. Het Europees kampioenschap wordt verreden over een CIC2* eventingwedstrijd. Uniek is dat er op een EK voor Landelijke Ruiters op dag 1 een zestal-proef wordt verreden die meetelt voor het landenklassement. Daarna volgt een individuele dressuurproef, de cross-country en de afsluitende Jumping.

Meer info: http://www.rfv-laintal.at

Programma 

Woensdag, 17. Juli 2013
14.45 u Veterinaire keuring 
20.00 u Officiële openings- en Vlaggenparade

Donderdag 18. Juli 2013
09.00 u Zesttal dressuur 
14.00 u Eerste deel Individuele dressuur EK CIC** 
20.30 u Country & Western-avond 

Vrijdag 19 Juli 2013
09.00 u Tweede deel Individuele dressuur EK CIC** 
20.30 u Avond van de Landelijke Ruiters met modeshow door de deelnemende landen

Zaterdag 20 Juli 2013
13.30 u Cross-Country EK CIC**
20.30 u Party 

Zondag 21 Juli 2013
07.00 u Veterinaire keuring 
11.00 u Jumping EK CIC** (eerste deel) 
12.00 u Show
13.00 u Jumping EK CIC** (tweede deel) 
15.00 u Sluitingsceremonie en prijsuitreiking

1 Ruitersweelde

2 lamicell logo

3 Cavalor

4 LJ

6 kentucky

 NIEUWS

21.07.2013 : Ons Belgisch team eindigt op een schitterende derde plaats

 4fb team 4fb team2 

Individueel eindigen onze ruiters op de volgende plaatsen in het klassement :

 • 14de plaats : Sven Grouwels & Vennoot van de Melle
 • 15de plaats : Lore Poelmans & Camelot van het Strateneinde
 • 20ste plaats : Melanie Valckx & Eddy Wally
 • 21ste plaats : Tim Ooms & Equina van de Buitenheide
 • 25ste plaats : Rob Everaert & Etamoro van de Zelm
 • 27ste plaats : Frederik Smet & Elias van de Vrijenakker
 • 36ste plaats : Tom Vermonden & Alaric de Lauzelle
 • 42ste plaats : Raf Steegmans & Faranto van de Caetsbeek

21.07.2013 : De Show Jumping houdt de spanning hoog tot het allerlaatste moment

 4fb melanie  4fb frederik  4fb sven  4fb tom
Melanie & Eddy Wally :
0 strafpunten 
Frederik & Elias :
2 strafpunten

Sven & Vennoot :
4 strafpunten

 Tom & Alaric :
4 strafpunten
 4fb raf  4fb lore  4fb rob  4fb tim
 Raf & Faranto:
6 strafpunten
Lore & Camelot :
8 strafpunten
Rob & Etamoro :
8 strafpunten
Tim & Equina :
8 strafpunten

20.07.2013: Voorlopige individuele ranking

Na de mooie resultaten van onze ruiters tijdens de cross country verschuift het individueel klassement als volgt :
 
 3fb lore  3fb sven  3fb tim  3fb rob

13e plaats : Lore
(50,80 punten) 

15e plaats : Sven
(53,60 punten)

22e plaats : Tim
(57,00 punten)

24e plaats : Rob
(58,90 punten)
3fb melanie  3fb frederik   3fb tom 3fb raf 

 31e plaats :
Melanie (64,70)

32e plaats :
Frederik (64,90) 
36e plaats : 
Tom (66,80) 
47e plaats :
Raf (82,40) 
 

21.07.2013 : Nieuws na de cross-countrydag:  Belgische combinaties crossen goed en blijven derde in het teamklassement

3fb groomsZeven van de acht Belgische combinaties hebben een cross zonder hindernisfouten neergezet in Laintal. Daarmee blijft België op een derde plaats staan en lopen ze enkele punten in op de Britten. Enkel Raf Steegmans en Faranto van de Caetsbeek kregen een weigering in de cross, maar reden de cross verder zonder problemen uit in een hele mooie tijd. Geen enkele combinatie kon binnen de toegestane tijd finishen, maar dat lukte bij maar heel weinig deelnemers. Drie Duitse combinaties voeren het individuele klassement aan. Lore Poelmans is met Camelot van het strateneinde beste individuele combinatie op een dertiende plaats. 

Landenklassement na de cross-country :
1) Duitsland - 211,90 ptn
2) Groot-Brittanie - 256,01 ptn
3) België - 277,54 ptn
4) Zwitserland - 287,46 ptn
5) Nederland - 313,64 ptn

20.07.2013: Startlijsten cross country

Onze ruiters zullen vandaag op de volgende uren aan de start van de cross country verschijnen :

 • 13.54u : Frederik & Elias
 • 13.57u : Tom & Alaric
 • 14.27u : Rob & Etamoro
 • 15.00u : Lore & Camelot
 • 15.03u : Melanie & Eddy Wally
 • 15.39u : Raf & Faranto
 • 16.12u : Tim & Equina
 • 16.45u : Sven & Vennoot

19.07.2013: Voorlopige individuele ranking

Alle individuele dressuurproeven werden gereden en onze ruiters staan momenteel op de volgende plaatsen in het individueel klassement :

 • 17e plaats : Sven & Vennoot
 • 26e plaats : Lore & Camelot
 • 27e plaats : Raf & Faranto
 • 30e plaats : Melanie & Eddy Wally
 • 34e plaats : Frederik & Elias
 • 34e plaats : Rob & Etamoro
 • 40e plaats : Tim & Equina
 • 56e plaats : Tom & Alaric

Ons team staat momenteel op de derde plaats, maar morgennamiddag wordt de cross country gereden en deze zeer pittige cross zal bepalend worden.

19.07.2013: Degelijke individuele dressuurprestaties - team voorlopig derde

Sven Grouwels is met Vennoot van de Melle voorlopig de beste Belg op het EK in Laintal op een zeventiende plaats. Het team heeft een plaatsje moeten prijsgeven en staat nu op een derde plaats. Met een goed op maat gebouwde cross die zeker op 2*-niveau is gebouwd is alles nog mogelijk voor het Belgische team. 

 2fb sven2 S  2fb lore S  2fb raf S 2fb melanie S
Sven & Vennoot
46.8 strafpunten
 
Lore & Camelot
49.6 strafpunten
 
Raf & Faranto
50 strafpunten
 Melanie & Eddy Wally
51.9 strafpunten
 2fb frederik S 2fb rob S  2fb tim S  2fb tom S
Frederik & Elias
53.3 strafpunten
Rob & Etamoro
53.3 strafpunten
Tim & Equina
54.6 strafpunten 
 Tom & Alaric
60.4 strafpunten

 

18.07.2013: Zestal op tweede plaats

Het zestal reed dankzij een proef met 'lef' naar een tweede plaats. Van de Duitse jury kregen de Belgen een punt meer dan zijn landgenoten. Het lag dus allemaal heel dicht bij elkaar. De Duitsers staan voorlopig aan de leiding, voor de Belgen. Groot-Brittanië staat voorlopig op een derde plaats. Deze namiddag wordt het eerste deel van de individuele dressuur gereden. 

2fb zestal5  2fb zestal2 

18.07.2013 : Het vervolg van de individuele dressuur op vrijdag 19 juli 2013

 • 10.10u : Raf Steegmans – Faranto van de Caetsbeek (v. Warkant van ’t Gestelhof)
 • 11.37u : Tim Ooms – Equina van de Buitenheide (v. Quintus)
 • 13.04u : Sven Grouwels - Vennoot Van De Melle (v. Feo)

18.07.2013 : D-day

We beginnen de dag met de verjaardag van onze chef de mission Willy, die dankzij de hulp van ons team op tijd en stond aan zijn verjaardag herinnerd zal worden.

Voor de wedstrijd staat vandaag de groepsdressuur alsook de individuele dressuur van de onderstaande 5 ruiters op het programma :

 • 11.15u : Zestal
 • 14.49u : Frederik Smet - Elias Van den Vrijenakker (v. Toulon)
 • 14.56u : Tom Vermonden - Alaric de Lauzelle (v. Skippy II)
 • 16.16u : Rob Everaert - Etamoro van de Zelm (v. Rockefeller van de Zelm)
 • 17.43u : Lore Poelmans – Camelot van het Strateneinde (v. Up to Date)
 • 17.50u : Melanie Valckx – Eddy Wally (v. Querlybet Hero)

17.07.2013 : Een heel programma

Vandaag kreeg ons team een mooi gevuld programma voorgeschoteld :

 • Om 9u kregen we de dressuurring ter beschikking voor onze zestaloefening. Hierbij werden nogmaals de puntjes op de i geplaatst, opdat de ruiters zo goed mogelijk op elkaar waren afgesteld.
 • Om 12u werd de cross opengesteld voor verkenning en leidden onze chef d’équipe Luc Dupon en onze chef de mission Willy Van Der Meersch onze ruiters voor de eerste maal rond de cross country, gevolgd door onze supporters. Na de rondgang was er zeer veel lof over de parcoursbouwer, die een stevige wedstrijd had neergepland. Het bleek ook zeer duidelijk dat er nog een groot verschil is tussen een cross van het niveau Zwaar en een CIC2**. De ruiters werden er wat stil van.
 • Om 13.15u mocht Inge de volgorde voor de veterinaire keuring loten, waarbij we als laatste mochten aantreden. Deze keuring ging per land van start om 14.45u. Om nauwziend oog van onze dierenarts Patrick Vanvuchelen werden de paarden klaargemaakt voor deze keuring. Het feit dat het FEI paspoort van Etamoro van de Zelm niet volledig was, werd dankzij wat telefoontjes en hulp vanwege BWP onmiddellijk rechtgezet en allen werden onder luid applaus van onze supporters goedgekeurd.
 • Dit goede nieuws werd alleen nog beter wanneer Luc opnieuw de laatste startplaats loot voor onze land tijdens de individuele en de groepsdressuur alsook de cross country, om vervolgens samen met Willy de startvolgorde van onze ruiters te bepalen. Reeds 5 van onze 8 ruiters zouden morgen van start gaan. Alle voorbereidingen zijn dus getroffen, alle paarden mogen van start en de startlijsten zijn opgemaakt, hoog tijd dus om de wedstrijd officieel te openen.
 • Om 19.15u werden we verwacht op het hoofdterrein, waar de 10 deelnemende landen werden voorgesteld en de nationale hymnes door de geluidsboxen galmden. Dat Oostenrijk een land is met een rijke traditie bleek opnieuw, want na de officiële opening werden we getrakteerd op een traditioneel Oostenrijks buffet als de Oostenrijkse klerendracht en dans.
team zestaloefening V2  zestaloefening3 V2   
 crossverkenning hindernis 1-v2  crossverkenning 2-v2  
keuring alaric-v2 veterinaire keuring-v2  
 openingsceremonie1-v2  openingsceremonie2-v2  

 

16.07.2013 : Recuperatie

belgisch kamp V2   belgisch kamp2 V2

Vandaag was het voornamelijk de ideale gelegenheid om zowel de paarden als de ruiters even fysiek en mentaal te laten uitrusten van de zware reis. De paarden werden dressuurmatig losgewerkt en de ruiters genoten samen met de supporters van wat afkoeling in het nabije openluchtzwembad. Na deze ontspanning werden alle paarden nogmaals preventief gekeurd door dr. Patrick Vanvuchelen, waardoor hij zich een beeld kan vormen van de gezondheid van de paarden. Een reis van 22u is logischerwijs niet optimaal voor onze paarden, maar gelukkig vertrok ons team tijdig waardoor de paarden de kans krijgen om te recupereren.

14 – 15.07.2013 : De bewogen reis naar het EK

aankomst V3Dat ons EK-team zich als een echt team opstelt, hebben ze vandaag wel bewezen. De ruiters spraken namelijk met alle vervoermiddelen af om 19u te Lummen, om er gezamenlijk de tocht van 1.086 km aan te vangen. Deze reis bleek een meer dan bewogen rit van 22u te worden. Na één van de wagens in panne te Duitsland achtergelaten te hebben en twee klapbanden later, arriveerden ze omstreeks 17u te Laintal.


08 - 07 -2013: Selectie te gast bij Ruitersweelde in Waregem

1 RuitersweeldeDe EK-selectie was te gast bij Ruitershop Ruitersweelde in Waregem. Ruitersweelde heeft een hart voor eventing en is al verschillende jaren partner van het LRV-team. Er werd mede dankzij de sponsors Lamicell, Cavalor, LJ Leathers, Bucas Ireland en Kentucky Horsewaer een uitgebreid materiaal- kledij- en voedingspakket samengesteld dat elk lid van de equipe ter beschikking krijgt en waarvoor wij deze sponsors graag wensen te bedanken.

 

 

27 - 06 - 2013: Selectie EK 2013 bekend

Na de nationale eventingwedstrijd werd een eerste voorlopige selectie gemaakt. Omdat een aantal combinaties nog een FEI-selectienorm dienden te halen op CIC1*-niveau, moest er gewacht worden op de wedstrijden van Renswoude (NL) en Arville (B) om de definitieve selectie te maken. De geselecteerde combinaties zijn:

Teamvoorstelling

Begeleiders zijn Luc Dupon, Willy Van Den Meersche en veearts Patrick Vanvuchelen.

 

Deel dit bericht: